а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тоалет

мн. тоалети
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 3770
Просторија за миење со клозет.
Англиски: toilet Француски: toilette Албански: tualet, nevojtore
Употреба: Архитектура и градба