а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

тоалетен

тоалетна
Вид збор: Придавка
Ранг: 10304
Што се однесува на тоалет, на тоалета.
Примери:
Тоалетен сапун (сапун за миење).
Тоалетна хартија.