а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

текнувало

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 26116
Способност за досетување, забележување.
Англиски: retentiveness
Примери:
Има (нема) текнувало.