а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

теклифсиз

Вид збор: Прилог
отворено, слободно, пријателски, без церемонијал
Англиски: informal Турски: teklifsiz
Употреба: Архаизам
Примери:
Ако сакаш да зборуваме теклфсиз - добро, ако не - јас си одам.