а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

теирџија

Види и: теир (м.)
мн. теирџии
Вид збор: Именка, машки род
Лице што постојано ги одложува работите.
Англиски: procrastinator
Употреба: Нестандарден збор
Изведенки
теирџика ж.
мн. теирџики