а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

суфицитарен

суфицитарна
Вид збор: Придавка
Кој има вишок, кој не може се да потроши.
Албански: suficitarë
Употреба: Економија
Изведенки
суфицитен прид.
суфицитна