а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

страници

страниците
Вид збор: Именка, множина
Ранг: 16895
крајници, сливици
Англиски: tonsil Албански: bajame
Употреба: Анатомија