а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стракче

Види и: страк (м.)
мн. стракчиња
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 10478
1. стебленце
Албански: kërcell i vogël
Употреба: Деминутив
2. чкорче
Албански: fije qibriti, bujashkë
Употреба: Деминутив