а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сте

Види и: е (несв.)
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 250
2 л. сегашно време од глаголот е
Англиски: are Албански: jeni
Примери:
Како сте?