а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стерилизација

стерилизацијата
Вид збор: Именка, женски род
1. Уништување на микробите.
Англиски: sterilization Албански: sterilizim
Употреба: Медицина
2. обесплодување, ојаловување
Англиски: sterilization Албански: sterilizim
Употреба: Медицина