а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стерилизационен

стерилизациониот
Вид збор: Придавка
Предназначен за стерилизација.
Употреба: Медицина
Примери:
стерилизационен апарат
Изведенки
стерилизациски прид.
стерилизацискиот