а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

степ

Вид збор: Именка, машки род
Вид на игра (танц) со наизменично тропање на подот со петиците и прстите.
Англиски: tap-dance
Употреба: Музика и танц