а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

степува

степуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
1. Игра степ.
Англиски: tap dance Албански: vallëzoj step
Употреба: Музика и танц
2. (се) степа
Англиски: brawl Албански: rrah
Примери:
Секогаш тие први се степуваат.