а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

степски

Вид збор: Придавка
Ранг: 29473
Што се одиесува на степа.
Албански: stepe, prerie
Употреба: Географија
Примери:
Степска клима.