а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

степа

мн. степи
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 14165
Безводна рамнина што поднесува суша.
Англиски: steppe Албански: stepë
Употреба: Географија
Примери:
руските степи