а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

створител

Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 47195
1. Тој што створил нешто.
Англиски: creator
2. Господ
Англиски: god
Употреба: Религија
Примери:
Постои ли створител на овој универзум?