а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стварно

Вид збор: Прилог
Ранг: 10260
навистина
Англиски: really
Употреба: Разговорно
Примери:
Всушност, тој факт стварно не постои.
Стварно ме мачи таа мисла.