а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ствара

ствараат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 20000
создава
Англиски: create Српски: створити
Употреба: Дијалектен збор
Примери:
Така овој совршен циклус на вежби ствара навики на здраво и креативно живеење.