а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

станбен

станбени
Вид збор: Придавка
Ранг: 7605
Кој се однесува на стан.
Англиски: housing
Употреба: Архитектура и градба
Примери:
лоши станбени услови
станбена изградба
станбено прашање
корисна станбена површина