а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

станарина

мн. станарини
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 40616
Наем за држење на стан.
Англиски: rent
Примери:
Висока станарина.