а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сталожен

сталожени
Вид збор: Придавка
Ранг: 16004
Кој се наоѓа во состојба на спокојство, на мир.
Англиски: calm
Примери:
Сталожен човек.