а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

средиштен

средишни
Вид збор: Придавка
Ранг: 13493
1. Што се однесува на средиште.
Англиски: central
Примери:
средишниот дел
2. главен, најважен, најсуштествен
Англиски: substantial
Употреба: Преносно значење
Примери:
средиштен проблем
средишни стихови