а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

средишен

средишна
Вид збор: Придавка
Ранг: 14572
Кој се однесува на средиште.
Англиски: central
Примери:
Во средишниот дел на градот.
Средишна точка.