а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сосе

Вид збор: Предлог
Ранг: 2599
со, заедно со
Англиски: together
Примери:
Дојде сосе децата.
Ја изеде лубеницата сосе семките.