а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сомнамбулен

сомнамбулна
Вид збор: Придавка
Ранг: 42935
Кој се однесува на сомнамбул и сомнамбулизам.
Англиски: sleepwalking
Употреба: Медицина
Примери:
сомнамбулни признаци