а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

слабоумен

слабоумна
Вид збор: Придавка
Ранг: 44401
Недоволно умен, глупав, тап.
Англиски: imbecile
Употреба: Медицина
Примери:
Слабоумно дете.