а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

складиште

Види и: склад (м.)
мн. складишта
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 16292
склад
Англиски: storage Албански: depo
Употреба: Економија