а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сиросува

(се) сиросуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 54751
(се) засирува
Англиски: coagulate