а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сефте

Вид збор: Прилог
Ранг: 30571
првпат
Англиски: first-time Турски: siftah
Употреба: Разговорно
Примери:
Не ни е сефте.