а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сефа

Вид збор: Именка, женски род
Весело расположение, задоволство.
Англиски: pleasure Турски: sefa
Употреба: Разговорно
Примери:
Од мака, а не од сефа.