а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сетува

(се) сетуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 37544
1. почуваствува
Англиски: sense Албански: ndjej
Употреба: Дијалектен збор
2. (се сетува) си спомне
Англиски: remember Албански: rikujtoj