а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сетување

мн. сетувања
Вид збор: Именка, среден род
1. сеќавање, чувствување
Англиски: sensing Албански: përkujtim
Употреба: Дијалектен збор
2. сеќавање, спомнување
Англиски: rememberance Албански: përkujtim
Употреба: Дијалектен збор