а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сепак

Вид збор: Честичка
Ранг: 3017
Во различни контексти како одобрување, потврдување за да се искаже олеснителна околност за некого или за нечија постапка.
Англиски: nevertheless
Примери:
Тоа е сепак дете.
Сепак, тие се возрасни.
Сепак, тоа се почетоци на една дејност.