а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

семожен

семожна
Вид збор: Придавка
Ранг: 8770
1. Кој е составен од најразлични видови, најразличен.
Англиски: different
Примери:
Семожни шпекулации.
2. Кој може се, сесилен.
Англиски: omnipotent
Примери:
Семожни директори.