а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

секогаш

Вид збор: Прилог
Ранг: 118
Во секое време.
Англиски: always
Примери:
Секогаш беше многу внимателен.
Секогаш истото го зборува.
Еднаш за секогаш.