а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

реза

Види и: резе (ср.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 47428
резе
Англиски: bar Турски: reze
Употреба: Дијалектен збор