а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

расчинува

расчинуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 34506
1. растопува
Англиски: soak Албански: shkrij, njom
2. Лишува од чин.
Англиски: degrade Албански: degradon