а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

расправија

мн. расправии
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 4012
1. Шумна препирка.
Англиски: dispute Албански: grindje e zëshme
Примери:
Не сакам да дојде до расправии.
2. разговор, дискусија
Англиски: discussion Албански: bisedë, diskutim
Примери:
Без расправии.