а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

расподели

(се) расподелат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 32631
(се) раздели, (се) распредели
Англиски: distribute