а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рангира

рангираат; рангирал; рангиран
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Ранг: 39008
Одредува ранг на ранг-листа.
Англиски: rank