а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

раздвиженост

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 19358
раздвижи
Англиски: agility
Примери:
Се чувствуваше некаква раздвиженост.