а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

раатлак

раатлакот
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 50711
мирен живот, спокојство безгрижност, удобност
Англиски: comfort Турски: rahatlık
Употреба: Разговорно
Примери:
Си го гледа раатлакот.