а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

раатисува

раатисуваат; раатисувал
Вид збор: Глагол, несвршен
(се раатисува) се раатиса
Англиски: relax Турски: rahatlamak
Употреба: Разговорно
Примери:
Само дома се раатисувам.