а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

психо

Вид збор: Префикс
Ранг: 21730
Прв дел од сложени зборови со значење што се однесува на психологија, на умот или на психата.
Англиски: psycho
Употреба: Медицина