а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

противдржавен

противдржавни
Вид збор: Придавка
Ранг: 31074
Што е насочен против државата, нејзиното раководство или против општественото уредување на државата.
Англиски: subversive
Употреба: Политика , Правда
Примери:
Противдржавни елементи.