а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

противатомски

противатомскиот
Вид збор: Придавка
1. Што е против атомското оружје.
Англиски: anti-nuclear
Употреба: Воен термин
Примери:
притиватомски бункер
2. Што служи за заштита од атомска радијација.
Англиски: anti-radiation
Употреба: Физика
Примери:
противатомска облека