а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

противаргумент

мн. противаргументи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 45941
спротивен аргумент, спротивставувачки аргумент
Англиски: counter argument
Примери:
Му годеше како силен противаргумент на барањата на опозицијата.