а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

протекционистички

протекционистичкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 51709
Што е во врска со протекционист или протекционизам.
Англиски: protectionist Албански: proteksioniste
Употреба: Економија
Примери:
протекционистичка политика