а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

призори

(се) призорат
Вид збор: Глагол, свршен
(само во 3 л. едн.) обзори
Изведенки
призорува несв.
(се) призоруваат