а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

привилегиран

привилегираниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 10037
Што има привилегија.
Англиски: privileged
Примери:
Привилегиран сталеж.
Привилегиран третман.
Изведенки
привилегираност ж.